Od zeme

Hudobno-tanečná inscenácia, v ktorej je valasko-pastierska kultúra dešifrovaná a reflektovaná optikou a autorsko-interpretačným rukopisom súčasníka.

23. 11. 2021

Nová Cvernovka 19:30

Bratislava

Počet miest limitovaný v zmysle nariadení!

Pri organizovaní aktivity sa riadime aktuálnymi nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR a nariadením hlavného hygienika Bratislavského samosprávneho kraja. Zmena programu vyhradená!

Pre viac informácí píšte: info@folklab.sk

PREMIÉRA
26.9. 2021 - 19:30 - Bratislava - Galéria Umelka

REPRÍZA
28. 9. 2021 - 19:30 - Bratislava - Nová Cvernovka

23. 11. 2021 - 19:30 - Bratislava - Nová Cvernovka
vstupné: 12 EUR

Vstupenky

Upozornenie:
Podujatie bude len pre PLNE ZAOČKOVANÝCH. Kontrola očkovania prebehne overením platnosti QR kódu. Stiahnutím aplikácie Green pass pomôžete urýchliť celý proces kontroly. Ďakujeme! V prípade, ak návštevníci nemôžu byť zaočkovaní zo zdravotných dôvodov, kontrolovaná bude výnimka od lekára + QR kód o negatívnom teste (AG – 48 hodín / PCR – 72 hodín). Vstup do interiéru je povolený iba s rúškom/ respirátorom. V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.

Valasko-pastierska kultúra sa na našom území citeľne zachovala v mnohých kultúrnych a umeleckých prejavoch. Svojrázna autorsko-interpretačná výpoveď „od zeme“ vznikla v rámci umelecko-vzdelávacej platformy FolkLab (folklórne laboratórium) spájajúcej umelcov z rôznych oblastí umenia so zámerom iniciovať a podnietiť vzájomnú tvorivú autorskú spoluprácu s rešpektom k poznávaniu tradičnej kultúry a s cieľom hľadania vzájomne inšpiratívnych a inšpirujúcich ciest ich verejnej prezentácie. Tvorivý tím dešifruje a reflektuje obraz valasko-pastierskej kultúry sebevlastnou optikou. Hodnoty historicky minulé ožívajú umeleckým jazykom a rukopisom súčasníka.

Námet: Fero Morong, Radoslav Piovarči

Choreografia: Radoslav Piovarči, Fero Morong

Pohybová príprava: Milan Herich, Ján Michálik, Fero Morong, Radoslav Piovarči

Odborná spolupráca: Barbora Morongová

Hudba: Dalibor Kocián alias Stroon

Kostýmy: Eva Olexíková, Lukáš Jurčo

Scénografia a svetelný dizajn: Ján Ptačin

Soundpark
studio: Ján Kružliak, Ľubomír Panák, Lukáš Lacko

Foto: Petra Lajdová

Interpreti: Ondrej Galbička, Ján Michálik, Jakub Santer, Ján Záborský, Michal Zábražný

Foto/predstavenie: Matúš Lago