JAzyk!

Predstavenie sa koná v spolupráci s o.z. Dragúni, kultúrnym priestorom  Nová Cvernovka v rámci 14. ročníka festivalu [fjúžn], ktorý organizuje Nadácia Milana Šimečku.

15. septembra 2019 o 19:30

Nová Cvernovka

Račianska 78, Bratislava

14. ročník festivalu [fjúžn] v Bratislave sa tento rok koná v netradičnom termíne - od 12. do 21. septembra 2019 a máte sa na čo tešiť. Tohtoročnú festivalovú tému IDENTITY priblížia výstavy, diskusie, koncerty, divadelné predstavenia, komunitné podujatia aj program pre deti.

Počas festivalu chceme ukázať, že rozmanité a často nepoznané identity majú aj ľudia, ktorých spoločnosť “nálepkuje”. Kto som? U každého z nás má táto otázka rôzne aspekty, vyvíja sa v čase a v rôznych kontextoch. Utečenec, cudzinka, moslim, Afričanka...to všetko sú “nálepky”, ktoré bránia poznaniu toho druhého. Zámerom festivalu je odhaľovať viac a klásť si otázky Kto som? Kto si ty? Kto sme my? Zistiť, ako ľudia, ktorí sú našimi susedmi a susedkami a tvoria spolu s nami komunity, vnímajú sami seba.

Vstupenky na mieste 8 EUR,
študenti a ZTP 5 EUR

Námet: Barbora Morongová
a František Morong

Réžia: Jozef Koleják

Autorsko-interpretačné tímy:

Choreografia: Aron Mitu Tesfaye, Agáta Krausová

Tanečná interpretka: Aron Mitu Tesfaye

Hudobná úprava a interpretácia: Thierry Ebam, Ján Kružliak

Pohybová príprava: Agáta Krausová

Choreografia a pohybová príprava: Barbora Morongová, Barbara Randušková

Interpretky: Barbara Randušková – sólo, Verona Buociková, Anna Dudášová, Daniela Ďurišková, Barbora Morongová, Kristína Osrmanová, Zuzana Palanová, Magdaléna Planietová, Nikola Weis

Hudba: Jureš Líška, Martin “Majlo” Štefánik, Muzička a ženy z Muzičky (nahrávka)

Spev: Ela Tolstová

Kostýmy: Michaela Bednárová – Puojd

Choreografia a interpretácia: Marek Sabol, Luká Záhorák

Hudobná improvizácia: Ján Kružliak, Juraj Dufek

Folk&Bass Orchestra a ženy z Muzičky

Umelecká prezentácia vybraných fenoménov nehmotného kultúrneho dedičstva (Bunna – etiópsky kávový obrad, Rozkazovačky, Slovenský posunkový jazyk, Ovčí zdych) z perspektívy troch autorsko-interpretačných tímov v kontexte rôznych kultúrno-spoločenských komunít.

Foto: Petra Lajdová
Grafický dizajn: Michal Lašán

Z verejných zdrojov podporil
Fond na podporu umenia.

foto